Biežāk uzdotie jautājumi
Saņemiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par „atlēta pēdu” un ādas sēnītēm (cirkšņa sēnīti un dermatofitozi).
Saņemiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par „atlēta pēdu” un ādas sēnītēm (cirkšņa sēnīti un dermatofitozi).
Jā, pat ja „atlēta pēda” ir veiksmīgi izārstēta, jūs varat atkārtoti inficēties ar šo slimību. Ja atkal saskarsieties ar sēnīti, tā var izraisīt jaunu „atlēta pēdas” infekciju.
„Lamisil” satur aktīvo vielu terbinafīnu. Terbinafīnam ir fungicīda iedarbība – tas nozīmē, ka tas iznīcina sēnītes ierosinātāju, atšķirībā no fungistatiskām zālēm, kas kavē sēnītes vairošanos. Fungistatiskās ārstēšanas gadījumā sēnītes ierosinātāji tiek iznīcināti, ādai atjaunojoties (3–4 nedēļu laikā). „Lamisil” paliek ādā pēc lietošanas perioda beigām un turpina cīnīties ar patogēniem.
Tādi pretsēnīšu līdzekļi kā „Lamisil” ātri iedarbojas uz patogēniem, kas izraisa „atlēta pēdu” starp kāju pirkstiem un novēršot visbiežāk sastopamās sēnīšu infekcijas jau pēc vienas vai divām lietošanas nedēļām. Turpiniet ārstēšanu, kā norādīts lietošanas instrukcijā, pat ja simptomi ir izzuduši. Ja ārstēšana tiek pārtraukta pirms laika, palielinās atkārtotas inficēšanās risks. „Lamisil Once” ar patentēto plēvītes veida šķīdumu jālieto tikai vienu reizi.
„Lamisil Once”* sastāvā esošais terbinafīns saglabājas ādā līdz 13 dienām pēc lietošanas. Tāpēc atlikušās sēnīšu šūnas joprojām ir pakļautas terbinafīna fungicīdajai (sēnīšu iznīcināšanas) iedarbībai. „Lamisil Cream” sastāvā esošais terbinafīns arī uzkrājas ādā. Pēc 7 dienu lietošanas terbinafīns vēl 7 dienas saglabājas skartajā ādā fungicīdā koncentrācijā un turpina cīnīties pret patogēniem.
„Atlēta pēda” ir izplatīta, izārstējama slimība.
„Atlēta pēda” ir lipīga sēnīšu infekcija, kas skar pēdu ādu. „Atlēta pēdas” infekciju galvenie izraisītāji ir dermatofītu sēnītes, kas parasti rodas starp ceturto un piekto pirkstu.
„Atlēta pēda” izraisa ādas lobīšanos, apsārtumu un plaisāšanu pēdas apakšā un starp kāju pirkstiem. Vēl citi simptomi ir pūslīšu veidošanās, sūrstēšana un sāpīga, iekaisīga ādPlašāka informācija lapā „Atlēta pēdas” simptomi.
Jā. Skrāpējot un pieskaroties inficētajai ādai, „atlēta pēda” var izplatīties uz rokām. Infekciju var pārnest, arī pieskaroties piesārņotai gultas veļai, dvieļiem vai apģērbam. Ja pēc inficētas ādas pakasīšanas pieskarsieties citām ķermeņa daļām, infekcija var izplatīties uz ķermeņa augšdaļu, cirkšņu zonu vai citām ķermeņa daļām. Ieteicams arī vispirms uzvilkt zeķes un tikai pēc tam apakšveļu.
Jā. Sēnīte, kas izraisa „atlēta pēdu”, ir ļoti lipīgJūs vai citi var inficēties, pieskaroties inficētai ādai, virsmām vai materiāliem.
Jā, „atlēta pēda” ir sēnīšu infekcijMedicīniskais nosaukums ir tinea pedis. Cēlonis ir dermatofītu sēnītes, kas vairojas ādā. Vairumā gadījumu sēnīte neizzūd pati no sevis, tā jāārstē ar pretsēnīšu zālēm, piemēram, „Lamisil”.
„Atlēta pēdas” infekcijas simptomi katram cilvēkam var atšķirties. Biežākie „atlēta pēdas” simptomi ir:
Jā. Regulāra pēdu kopšana var palīdzēt izvairīties no šīs infekcijas:
Nē. Tas ir bieži sastopams nepareizs priekšstats, kas izraisa infekcijas atkārtošanos. Ir svarīgi turpināt ārstēšanu visu lietošanas laiku, pat ja simptomi pazūd. „Lamisil Once” ar patentētu, plēvīti veidojošu galēnisko vielu pirkstu starpu apstrādei jālieto tikai vienu reizi.
Jā. „Atlēta pēdas” infekcijas var izārstēt ar „Lamisil”. Nelielai daļai pacientu ar „atlēta pēdu” attīstās hroniska infekcija, kas jāārstē ilgāk un rūpīgāk. Ja raizējaties, ka jums ir hroniska „atlēta pēdas” infekcija, konsultējieties ar ārstu.
Nē. Tas, ka jūs iespējami esat saskāries ar „atlēta pēdas” izraisītājiem, nenozīmē, ka jūs noteikti inficēsieties. Tomēr, ja jums ir aizdomas, ka esat saskāries ar izraisītājiem, ievērojiet tālāk sniegtos pareizas pēdu kopšanas ieteikumus un pievērsiet uzmanību biežāk sastopamajiem infekcijas simptomiem.
Jā! Profilakse sākas ar regulāru pēdu kopšanu. Pareiza pēdu kopšana:
Nē. Regulāra pēdu kopšana palīdz izvairīties no infekcijas, bet tā nenovērš „atlēta pēdas” infekciju.
Atkarībā no produkta „Lamisil” jāuzklāj no rīta un/vai vakarā. Pēdām jābūt tīrām un sausām. Vislabāk ir uzklāt „Lamisil” tūlīt pēc vannas vai dušas.
Cirkšņa sēnīte izpaužas kā sarkani, piepacelti, nolobījušies plankumi, kas dažkārt sāk strutot vai veidot pūslīšus uz augšstilbiem, cirkšņiem un sēžamvietas. Dažreiz skartās ādas vietas ir neparasti tumšas vai gaišas.
Cirkšņa sēnīti izraisa dermatofīti – tās pašas sēnītes, kas izraisa „atlēta pēdu” un dermatofitozi.
Jā. Ar cirkšņa sēnīti var inficēties jebkurā saskarē ar inficētu ādu.
Vaļīgs apģērbs un gaisu caurlaidīgi materiāli saglabās jūsu ādu sausu visu dienu.
Cirkšņa sēnīte ir ādas sēnīšu infekcija, ko izraisa lipīgas sēnītes.
Cirkšņa sēnīte izpaužas kā niezoši, sarkani, pacelti, nolobījušies ādas plankumi, kas dažkārt kļūst strutaini vai veido pūslīšus. Reizēm cirkšņa sēnītes skartie ādas laukumi ir neparasti tumši vai gaiši.
„Lamisil” satur aktīvo vielu terbinafīnu. Terbinafīnam ir fungicīda iedarbība – tas nozīmē, ka tas iznīcina sēnītes ierosinātāju, atšķirībā no fungistatiskām zālēm, kas kavē sēnītes augšanu. Pēc 7 dienu lietošanas terbinafīns vēl 7 dienas saglabājas skartajā ādā fungicīdā koncentrācijā un turpina cīnīties pret ierosinātājiem.
Jūs varat samazināt cirkšņa sēnītes risku, uzturot ādu tīru un sausu pēc dušas vai treniņa, vismaz reizi dienā nomainot apakšveļu un nedodot citiem dvieļus vai citus personīgus priekšmetus.
Jā. Nedodiet šos vai citus personīgos priekšmetus personai, kam ir cirkšņa sēnīte.
Dermatofitoze ir gredzenveida sēnīšu ādas infekcija, ko izraisa dermatofītiskās sēnītes.
Ar dermatofitozi var inficēties ikviens, taču šī infekcija biežāk sastopama bērniem. Ja jums ir aizdomas, ka jūsu bērnam ir dermatofitoze, konsultējieties ar ārstu.
„Lamisil Cream” krēms ir piemērots pacientiem no 12 gadu vecum„Lamisil Once” nav ieteicams lietot bērniem un pusaudžiem.
Dermatofitozi var ārstēt ar „Lamisil Cream” krēmu, „Lamisil Dermgel” gelu vai „Lamisil Spray” aerosolu. Tie paši līdzekļi tiek izmantoti „atlēta pēdas” ārstēšanai.
Dermatofitozei raksturīgi apaļi, sarkani izsitumi ar gaišāku ādu centrā.
Dermatofitoze dzīvniekiem izpaužas kā apaļi plankumi bez apmatojuma vai ar ļoti plānu apmatojumu.
Jā. Dermatofitoze ir lipīga sēnīšu infekcija, kas izplatās, piemēram, caur tiešu ādas kontaktu ar inficētu personu vai dzīvnieku vai netieši, ar dvieli utt.
„Lamisil” satur aktīvo vielu terbinafīnu. Terbinafīnam ir fungicīda iedarbība – tas nozīmē, ka tas iznīcina sēnītes ierosinātāju, atšķirībā no fungistatiskām zālēm, kas kavē sēnītes augšanu. „Lamisil” ādā saglabājas ilgāk par 7–14 dienām un cīnās pret slimības ierosinātājiem.
Regulāri mazgājiet rokas, valkājiet tīru, gaisu caurlaidīgu apģērbu un izvairieties no saskares ar inficētiem dzīvniekiem. Nedaliet dvieļus, apģērbu vai citus personīgus priekšmetus ar personu, kam ir dermatofitoze.
Jā. Dermatofitozi var pārnest, kad pieskaraties dzīvniekam, kas slimo ar šo slimību.
Dermatofitoze sākotnēji izskatās kā plakans, nolobījies ādas plankums, kas dažreiz ir sarkans un niezošs. Plankums nedaudz paceļas un izplešas uz ārpusi, veidojot apli. Apļa kontūra var būt neregulāra, bet vidus var būt gaišs, nolobījies vai ar sarkaniem sastrutojumiem. Dažreiz vienlaicīgi veidojas vairāki apļi, kas var pārklāties.
Dermatofitoze var rasties uz ķermeņa augšdaļas, rokām, plaukstām un kājām.
Jā. Dermatofitoze ir lipīga sēnīšu ādas infekcija.
Neārstēta dermatofitoze var izraisīt sekundāru bakteriālu infekciju, ko sauc par rozi (lot. erysipelas). Dermatofitozi parasti ārstē ar pretsēnīšu zālēm, piemēram, „Lamisil Cream” krēmu vienu reizi dienā 7 dienas vai „Lamisil Spray” aerosolu vienu vai divas reizes dienā 7 dienas.