Izlaistu un pāriet uz saturu
background-what-is-athletes-foot

Pēdu kopšana cilvēkiem ar cukura diabētu

Sēnīšu infekcijas var būt bieži sastopama problēma cilvēkiem ar diabētu. Ja šīs infekcijas neārstē, tās var izraisīt nopietnas pēdu problēmas.

Īpaša pēdu kopšana cilvēkiem ar cukura diabētu
Ja jums ir cukura diabēts, ir ļoti svarīgi rūpēties par savām pēdām, un tai jābūt neatņemamai ikdienas veselības aprūpes sastāvdaļai. Sēnīšu infekcijas ir izplatītas cilvēkiem ar cukura diabētu un var izraisīt nopietnākas pēdu problēmas, ja tās netiek ārstētas.

Kas jāzina par „atlēta pēdu”:

Dzīve ar diabētu dažreiz liekas kā pilnas slodzes darbs. Neļaujiet „atlēta pēdai” visu sarežģīt. Lai izvairītos no „atlēta pēdas” un citām pēdas problēmām, paturiet prātā šos ieteikumus.

Cilvēkiem ar cukura diabētu pieaug risks saslimt ar „atlēta pēdu”. Tomēr infekciju var izārstēt ar pretsēnīšu zālēm, piemēram, „Lamisil”.

„Atlēta pēda” var izraisīt ādas sausumu un plaisāšanu, cilvēkus ar diabētu padarot uzņēmīgākus pret nopietnākām slimībām, piemēram, bakteriālām infekcijām vai pat čūlām.

Nieze un sūrstēšana ir visizplatītākie „atlēta pēdas” simptomi. Tomēr cilvēki, kas slimo ar neiropātijām, šos simptomus viegli var nepamanīt.

„Atlēta pēdu” nav ieteicams ārstēt ar mitrinošu krēmu vai nemedicīniskiem līdzekļiem. Infekcijas iznīcināšanai jāizmanto pretsēnīšu zāles, piemēram, „Lamisil”.

Ja jums ir cukura diabēts un jūs uztraucaties par „atlēta pēdas” infekciju, konsultējieties ar ārstu pirms jebkādu bezrecepšu pretsēnīšu zāļu lietošanas. Ārsta konsultācija ir īpaši svarīga, ja slimojat ar neiropātiju, asinsvadu slimībām vai pēdas deformāciju.

Pēdu kopšana cilvēkiem ar cukura diabētu

Pēdu kopšana cilvēkiem ar cukura diabētu

Cilvēkiem ar cukura diabētu raksturīgi asinsrites traucējumi, kas var izraisīt ādas sausumu un plaisāšanu. Tas atvieglo sēnītes nostiprināšanos starp kāju pirkstiem, bet cilvēkiem ar cukura diabētu palielina risku saslimt ar „atlēta pēdu”.

Cukura diabēts arī var izraisīt nervu bojājumus, un tas samazina spēju atklāt sīkus ādas bojājumus, kuru dēļ „atlēta pēdas” izraisītāji iekļūst ādā. Virspusēju jušanas traucējumu dēļ cilvēki ar cukura diabētu „atlēta pēdas” simptomus bieži pamana salīdzinoši vēlu.

Tāpēc cilvēkiem ar cukura diabētu ļoti ieteicams katru dienu pārbaudīt pēdas un regulāri apmeklēt podologu. Podologi specializējas pēdu medicīniskajā aprūpē un „atlēta pēdas” profilaksē, kā arī palīdz pareizi lietot zāles.

Profilaktiski ieteikumi pēdu kopšanai

Labākais veids, kā cīnīties ar sēnīšu infekcijām, ir profilakse. Ieteikumi, kā nodrošināt veselīgas pēdas bez sēnītes.

Katru dienu rūpīgi apskatiet pēdas

Katru dienu rūpīgi apskatiet pēdas, tai skaitā arī pirkstu starpas. Ja neredzat pēdu apakšas, izmantojiet spoguli vai lūdziet kādam palīdzību. Konsultējieties ar ārstu, ja pamanāt apsārtumu, čūlas, pietūkumu, pūslīšus, sāpīgas vietas vai jebko neparastu.

Ja jūsu kājas daudz svīst

Ja jūsu kājas daudz svīst, valkājiet tīras kokvilnas zeķes un mainiet tās dienas gaitā. Nevalkājiet vienu un to pašu apavu pāri divas dienas pēc kārtas, ļaujiet apaviem pilnībā izžūt.

Izvairieties no staigāšanas basām kājām

Izvairieties no staigāšanas basām kājām, jo īpaši publiskās mitrās vietās, piemēram, dušās vai peldbaseinos.

Līdzekļi pēdu un ādas sēnītes ārstēšanai